СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Тишо Стратиев е №1 на Варна за юли`2017

Тихомир Стратиев, състезател по автомобилизъм бе избран за спортист на Варна за месец юли`2017. Тишо кара за тима на АСК „Марина моторспорт“. Стратиев спечели тазгодишното издание на рали „Твърдица-Елена“.

За отбор на месеца бе определен тимът по водна топка на КПС „Варна“-юноши младша възраст. Те спечелиха златен медал в шампионата на страната. Треньор Найден Найденов. В анкетата за №1 на варненското спортно училище за месеца на първо място е състезателят по борба класически стил Денис Демиров с личен треньор Светльо Стоянов. Денис се класира на пето място при 16-годишните на Европейско първенство. В онлайн анкетата безапелационно първа стана състезателката по плуване Калина Николаева от ПСК „Ч.море“. Успехите на Калина: 5 шампионски титли в индивидуални дисциплини от ДП-девойки. Нов национален рекорд на 400 м.събетано. Злато с щафетата 4х100 м съчетано плуване и сребърниш отличия на 4х100 и 4х200 м св.стил.