Годишни номинации „Спортист на Варна`2017“
НОМИНАЦИИ ЗА СПОРТИСТ на Варна`2017
Спортист на годината на град Варна /победител с 9 подгласници/
1. Силвия Георгиева – състезател по ЛА на СКЛА“Евър“
През 2017 г. Силвия постави Нов национален рекорд на 3000 м.стрипълчейз10.42.08в гр.Гросето –Италия от 20 до 23.07.2017.
Постижения от национални и международни шампионати през 2017
- Балкански шампионат за юноши и девойки в зала – І място на 3000 м. в Истанбул Турция – 25.02.2017
- Балкански шампионат за юноши и девойки в гр.Пищени Румъния – ІІ място 3000 м.стрипълчейз, ІІІ място 3000 м.
- Балкански шампионат за мъже и жени в Белград Сърбия – ІІІ място 4х400 м., ІV място 1500 м.
- Балкански шампионат по крос кънтриЧанаккале Турция - ІІІ място отборно
- Покрити 3 норматива за Европейско първенство до 20 години – 1500 м., 3000 м. и 3000 м.стрипълчейз.
- Участие на Европейски шампионат до 20 год. В гр.Гросето Италия – 21 място на 3000 м.стрипълчейз и поставен нов национален рекорд/10.42.08/.
- Участие на Купа „Европа“мъже и жени първа дивизия – ХІІ място на 1500 м.и ІХ място отборно
- Национален шампионат по крос кънтри до 20 год.в гр.Пирдоп – І място
- Национален шампионат жени в гр.София – ІІ място 3000 м. стрипълчейз, ІІІ място 800 м.
- Национален шампионат до 20 год. девойки във В.Търново – ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
- Национален шампионат до 20 год. в зала Добрич – І място 4х400, ІІ място 1500 м., ІІ място 3000 м.
- 6 златни медала от Национални турнири, 1 сребърен и 1 бронзов медал във възрастови групи девойки до 20 год. и жени.
2. Руслан Пашкулски- съзтезател на СК“Локомотив -93“- М Ъ Ж Е- ЕВРОП. П-ВО 8 МЯСТО В БЕЛГРАД-м.май 2017г.
Същият е бронзов медалист на Държавното лично п-во за 2017г
Треньор Светлозар Петров Стоянов.
3 Делян Георгиев – сдружение „Десант“ в категория "Спортист на Варна":
- Европейски шампион по ММА за аматьори, 29.03-03.04.2017, София, България, 5 изиграни двубоя, кат. "65.8 кг.", мъже;
- Световен шампион по ММА за аматьори, 11-19.11.2017, Манама, Бахрейн, 5 изиграни двубоя, кат. "65.8 кг.", мъже;
- Номер 1 в световната ранглиста на IMMAF в кат. "65.8 кг.";
- Номер 5 в абсолютната световна ранглиста на IMMAF (563 атлети)
4. Христо Христов – СК“Титан“
- Световен шампион за кадети до 17 години кат 94кг. Банкок ,Тайланд през м. април.
- Европейски шампион за кадети до 17 години кат 94+ Прищина, Косово м.септември.
- Републикански шампион за юноши майстор на спорта и подобрени 13 републикански рекорда в кат 94+ за кадети.
- Обявен за най талантлив кадет за 2017 година от Световната федерация вдигане на тежести, с треньор Живко Николов.
5.Симона Дянкова, капитан на националния отбор – Ансанбъл жени
Завоювала през 2017 г. 22 медала – 8 златни, 12 сребърни, 2 бронзови от Световни първенства, Световни купи, Гран при и Ранг листа на ФИГ.
- Ранг листа на ФИГ - /2 златни и 1 сребърен/- 1-во място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
- Световно първенство Пезаро, Италия - /1 сребърен, 1 бронзов/- 2-ро място многобой, 3 място 3 топки 2 въжета.
- Световна купа Пезаро, Италия- /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място многобой, 2-ро място 5 обръча.
- Световна купа Ташкент, Узбекистан - /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 2-ро място 5 обръча, 1 място 3 топки 2 въжета.
- Световна купа Баку Азърбайджан- /1 златен, 1 сребърен, 1 бронзов/- 1-во място многобой, 3-то място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
- Световна София, България - /1 златен, 2 сребърни/- 1-во място многобой,2-ро място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
- Световна купа Минск, Беларус - /1 златен, 1 сребърен/- 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета
- Световна купа Казан Русия -/1 сребърен/- 2-ро място 3 топки 2 въжета.
- Гран При Москва- /1 златен, 2 сребърни/- 2-ро място многобой, 1-во място 5 обръча, 2-ро място 3 топки 2 въжета.
6..АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ ПЕТРОВ - СКБИ ”БОИЛ”:
- СВЕТОВЕН ШАМПИОН по кикбокс от СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО в гр. Будапеща, Унгария - 04 -12 ноември 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
- СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 81 кг., мъже, стил ”К1”;
- ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WKN – 13 октомври 2017, кат. 82,500 кг., мъже, стил ”К1”;
- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., мъже, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ
7. БОГДАН ДИМИТРОВ ШУМАРОВ - СКБИ ”БОИЛ” :
- СВЕТОВЕН ВИЦЕШАМПИОН по кикбокс от Световно първенство в гр. Будапеща, Унгария -04 -12 ноември 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”. (Силна конкуренция с 27 състезатели, изиграни 5 срещи);
- ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти WAKO PRO – гр. Варна, България – 10 март 2017 г., кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
- СРЕБЪРЕН медал СВЕТОВНИ игри по кикбокс – гр. Вроцлав, Полша – 24-30 юли 2017, кат. 71 кг., мъже, стил ”К1”;
- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „СУПЕРКОМБАТ” – гр. Букурещ, Румъния – 17 септември 2017, кат. 71,600 кг., мъже, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов
8. МИЛА ЖИВКОВА САВОВА - ЖЕНИ - Кат - 53,5 кг.- ЦЕНТРАЛЕН ПОЛИЦЕЙСКИ КАРАТЕ ДЖУ ДЖИЦУ КЛУБ - ШКОЛА ВАРНА
- ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО - НЕОЛИМПИЙСКИ СПОРТ
- ЕВРОПЕЙСКА ШАМПИОНКА ПО "БРАЗИЛСКО ДЖУ ДЖИЦУ" - ЛИСАБОН, ПОРТУГАЛИЯ 17 - 22.01 2017
ТРЕНЬОРИ; СТАНИСЛАВ КАРАСТОЯНОВ, РАДОСЛАВ БУКОРОВ, АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСАНДРОВ
9. АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ - ПСК "ЧЕРНО МОРЕ " - ВАРНА
- Национален рекорд на 100 м свободен стил
25 метра басейн - 48.76
50 метра басейн - 49.53 /30 годишен рекорд/
- Участник на СВ в Будапеща
100 метра свободен стил - 49.99 - 46 място
50 метра свободен стил - 23.08 - 56 място
Треньор: Никола Петров
10.Таня Петрова – СКТМ „Комфорт“ – Варна
- Златен медал – отборен шампионат жени
11. Мариела Николова, СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“- Ветроходство
- 1-во място ДП клас Лазер Радиал;
- 1-во място Генерално класиране Европейска Купа Румъния клас Лазер Радиал;
Треньор - Даниел Николов
12. Васил Младенов- тенис клуб“ Черно море – Елит“
- държавен шампион 1-во място, мъже, сингъл.
13. Тихомир Стратиев – Марина Мотор Спортс Варна
- шампион на България в дисциплина рали
- първо място за автомобили с един двигателен мост;
- първо място в клас RC 4;
- първо място на рали Твърдица – Елена 2017;
14. инж.Васил Миров – клуб по корабомоделизъм Варна
- Сребърен медал от Световно първенство в Пазарджик – корабни модели 7.5 куб.см. клас А2
15.ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ, ПЛУВАНЕ, КПС "АСТЕРИ" родена 2003
- 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г.
- 1-во място в дисциплината 800м свободен стил - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ДЛОП, София (национален рекорд) 30 юли 2017г
- 1-во място в дисциплината 400м свободен стил - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ДЛОП, София 30 юли 2017г
- 1-во място - ОЛИМПИЙСКИ МАРАТОН - 10 КМ - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ОХРИД 12 август 2017
- 1-во място - XX ШАМПИОНАТ НА ИСПАНИЯ - 5КМ, категория девойки младша възраст - БАНИОЛЕС, ИСПАНИЯ 17-18 юни 2017г
- 1-во място в дисциплината 400м свободен стил - 4.23.14 - покрит разряд за майстор на спорта с 707т по ФИНА ( национален рекорд) - Пловдив 18-19 ноември 2017г
- 1-во място XVIII международен маратон - 5КМ - категория МЪЖЕ И ЖЕНИ - ПОРЕЧ, ХЪРВАТИЯ
- 2-ро място - сребърен медал - 800м свободен стил - МУЛТИНЕЙШЪНС младежи и девойки -
- ( национален рекорд) АТИНА, ГЪРЦИЯ 08-09 април 2017г
16. КРИСТИЯН ГЕОРГИЕВ /СК ТИМ, муай тай/- световен шампион по муай тай до 91 кг, Тайланд, златен медал и Балкански шампион по кикбокс К-1 кат. до 86кг, Ниш.
17. МИЛЕН МАРИНОВ /муай тай, СК ТИМ/ -бронз от СП муай тай, Тайланд, 51 кг.
Отбор на годината /колективни спортове/
1. Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна”- възрастова група до 16 г.
- 1-во отборно място регата „Добруджа къп” гр.Балчик, треньори Николай Иванов и Николай Василев
2. Волейболния тим на Регионална дирекция“ Пожарна безопастност и защита на населението“- Варна – СК по пожароприложен спорт – Варна
- Републикански шампион по волейбол за служители на МВР.
- Републикански шампион по плажен волейбол за служители на МВР.
3. Отборът на Хандбален отбор на ХК „Локомотив“
- Шампиони на България
- Носители на Купа България
- достигане до 1/8 финал в турнира EHF Challenge Cup
- постигнати 33 поредни победи.
4. Отборът на Хандбален клуб „Спартак“младежи до 19 години
- Шампион на България – м.април 2017 Спорт- палас;
- Второ място в турнир за Купа България – м.януари Бургас;
5. Отборът на МФК СПАРТАК (ВАРНА)
- ДЪРЖАВЕН ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ (мъже) за 2017г.
- ШАМПИОН Международен турнир Варна
- ВИЦЕШАМПИОН Международен турнир Дева (Румъния)
- Класиране основен кръг ШАМПИОНСКА ЛИГА Назаре (Португалия)
6.Баскетболен отбор на колички – СКХУ „Черно море – Никея“
- Баскетболен отбор на колички.
- На държавното първенство - 2,
- на международния турнир във Варна - 3,
- участия на два много силни турнири в Турция и Гърция - 4.
7. Ансамбълът по синхронно плуване от СК "Аква спорт"
- държавни шампионки във всички дисциплини - соло, дует, ансамбъл
- финал 11-то място на Европейското първенство за девойки в дисциплината комбинация и 12-то място в дисциплината ансамбъл в Белград Сърбия.
Отбор на годината /индивидуални спортове/
1. Спортен клуб "Десант" в категория "Отбор на годината (индивидуални спортове)":
• 1 световна титла по ММА от първенството в Манама, Бахрейн;
• 3 европейски титли по ММА от първенството в София, България;
• множество медали от държавните първенства по ММА;
• носител на купата от международния турнир по джудо "Купа Варна 2017";
• носител на купата на "Джудо лига България 2017";
• носител на още 4 купи от международни и национални турнири;
• 26 златни, 34 сребърни, 44 бронзови медали от 12 международни и национални турнири по джудо;
2.ОТБОРЪТ НА СПОРТЕН КЛУБ ПО БОЙНИ ИЗКУСТВА ”БОИЛ”
- Носител на „ОТБОРНА КУПА - България” по кикбокс в стилове „К1” и „фул контакт” от ДОП по кикбокс в гр. Габрово от 06.10.2017 г. до 08.10.2017 г.;
47 медала от ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА за 2017 г. (20 златни, 17 сребърни и 10 бронзови);
- 2 ЗЛАТНИ медала, 1 СРЕБЪРЕН и 1 БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНИ първенства , СВЕТОВНИ игри и СВЕТОВНИ купи от 2017 год. само за възрастова група МЪЖЕ/ЖЕНИ;
2 СРЕБЪРНИ и 3 БРОНЗОВИ медала от ЕВРОПЕЙСКИ първенства от 2017 год.
- за възрастова група КАДЕТИ.
3.Отборът на Спортен Клуб "ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"
- Международно Първенство за деца, юноши и девойкиМосква, Русия – едно второ място;
- 5-то Балканско Първенство за мъже, жени, юноши и девойки - кумите и ката
Букурещ, Румъния – десет пъви места, едно второ и едно трето място;
- Европейско Първенство на категории - мъже, жени, юноши и девойки - кумите и ката Лион, Франция – едно второ и едно трето място;
- All American Open International KarateChampionships Ню Йорк, Америка– три първи места;
- 1-во място кумите - Международно Първенство "All America"- юни 2017, Ню Йорк;
- 1-во място ката - Международно Първенство "All America"- юни 2017, Ню Йорк;
- 2-ро място кумите - Международно Първенство - февруари 2017, Москва, Русия
- 3-то място ката - Европейско Първенство - май 2017, Лион, Франция
- Национален Шампион ЮМВ до 55 кг.
4.Отборът на ПСК „Черно море” е отборен шампион на държавното първенство по плуване за мъже и жени в София през месец март, 2017 г.
- Клубът е носител на отборна титла на държавното първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана” през месец юли. По време на шампионата състезателят Александър Николов влезе в историята, ставайки първият българин, преплувал 100 м свободен стил под 50 секунди – 49,53 сек.
- ПСК „Черно море” триумфира с отборна шампионска титла на държавното първенство във възрастта „Весел делфин” на 25-метров бесейн на НСБ „Спортпалас” във Варна през ноември.
- Покрит норматив за световно първенство за мъже от Александър Николов. Той взе виза за шампионата на планетата по време на държавното лично отборно първенство за мъже и жени на столичния басейн „Диана”.
- Александър Николов се класира на 56-то място в дисциплината 50 м свободен стил на световното първенство по плуване в Будапеща. Състезателят на ПСК „Черно море” спря хронометрите на 23,08 сек.
- Бронзов медал от балканиада по плуване за младежи и девойки за състезателя на ПСК „Черно море“ - Тихомир Тодоров. Балканиадата се проведе в София, а Тодоров бе част от щафетата 4 х 200 м свободен стил.
- Вицешампионска титла и бронзов медал, извоювани от Калина Николаева, по време на престижния международен турнир „Коменкъп“ в Гзира, Малта. Нейн личен треньор е Антон Гиляревский. По време на турнира Николаева поставя четири национални рекорда.
- Подобрен национален рекорд на Валентин Чайков по времена държавния шампионат по плуване за юноши в Унгария. Рекордът е в дисциплината 200 м съчетано плуване - 2,21,02 мин.
- През април, 2017 г. Валентин Чайковсчупи национален рекорд на България по време на държавен шампионат на Унгария. В Дебрецен черноморецът подобри национален рекорд на България за юноши (13 г.), като спря хронометрите на 2,21,02.
- ПСК „Черно море” е носител на 26 медала от международния турнир по плуване „Пирин” – Благоевград през февруари, 2017 г.
5. ДСВ-ОТБОР НА СК „ ЧАР-ДКС“-ШАМПИОНКИ НА БЪЛГАРИЯ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-ЕЛИТ-2017 Г.
- ЕЛИЗАБЕТ ЙОВЧЕВА
- АННА КЕЛМАН
- ЗВЕЗДА ИГНАТОВА
6. АНСАМБЪЛ ЖЕНИ НА СК „ ЧАР-ДКС“–ВИЦЕШАМПИОНКИ НА ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО-АНСАМБЛИ –ОТБОР НА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ЗА 2017 Г-ВАРНА
- ЕЛИНА ДИМИТРОВА
- МИХАЕЛА ВЪЛЧАНОВА
- ПАМЕЛА ПЕТРОВА
- ЗВЕЗДА ИГНАТОВА
- ГАБРИЕЛА БАХЧЕВАНОВА
7.Отборът по лека атлетика на СК „Атлетик“ – ветерани
- За 2017 г. спечелени общо 36 златни, 16 сребърни и 13 брозови медала;
- Балканиада по лека атлетика СТ.Загора – 14 златни,11 сребърни и 10 бронзови медала;
- Черноморски игри във Варна – 22златни , 5 сребърни и 3 бронзови медала
8.Отборът на КПС "АСТЕРИ"
- 10-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (ВАСИЛИКИ КАДОГЛУ)
- 12-то място на ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ В ОТКРИТИ ВОДИ - 5 КМ за младежи и девойки, Марсилия, Франция 02-06 август 2017г. (АРСЕНИЙ БЕКЕТОВ)
- 1-во място на БАЛКАНИАДА ПО ПЛУВАНЕ в дисциплината 4х100м свободен стил, СОФИЯ 06-07 май 2017г (СОФИЯ ИВАНОВА
- 3-то място - ДОП МЪЖЕ И ЖЕНИ - СОФИЯ, март 2017г
- 2-ро място ДЛОП МЪЖЕ - СОФИЯ 29 юни 2017
- 3-то място - ДЛОП МЪЖЕ И ЖЕНИ - КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ , 29 юни СОФИЯ
- 1-во място ДЛОП Деца - девойки
- 3-то място ДЛОП Младша - девойки
- 2-ро място ДЛОП Старша юноши
- 2-ро място ДЛОП 10-11 год девойки
ДО НАСТОЯЩИЯТ МОМЕНТ НОЕМВРИ 2017Г САМО ОТ ЛЕТНИ ДЪРЖАВНИ ЛИЧНИ ОТБОРНИ ПЪРВЕНСТВА И ОФИЦИАЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ СПЕЧЕЛЕНИ 152 МЕДАЛА, ОТ КОИТО 58 ЗЛАТНИ, 53 СРЕБЪРНИ И 41 БРОНЗОВИ. ПОДОБРЕНИ 20 НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА.
9. Отбор мъже на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
- републикански отборен вицешампион и носител на Купа „Република България“
10. Отбор жени на ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
- републикански отборен шампион и вицешампион на Купа „Република България“
Младо дарование
1.ДЕНИС ДЕМИРЕВ -съзтезател на СК“Локомотив -93“- -КАДЕТИ ДО 17Г. ЕВРОП П-ВО 5 МЯСТО В БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА м.август 2017г.
2.ДИМИТЪР СТЕВЧЕВ - съзтезател на СК“Локомотив -93“- -МОМЧЕТА ДО 15Г. 1МЯСТО ШАМПИОН. НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.
Същият е вицешампион на Държ-лично отборно п-во за 2017г.
3.ВИКТОР СТАНЕВ-МОМЧЕТА - съзтезател на СК“Локомотив -93“- ДО 15Г. 2 МЯСТО ВИЦЕ ШАМПИОН НА БАЛКАНСКО П-ВО СЛОВЕНИЯ м.ноември 2017г.
Същият е шампион на Дължавно лично п-во и бронзов медалист на Дърх.лично отбор.п-воза 2017г.
ТРЕНЬОР НА ТРИМАТА СЪСТЕЗАТЕЛИ Е СВЕТЛОЗАР ПЕТРОВ СТОЯНОВ
4.Елена Георгиева Георгиева – СК“Ч.Море- Атлетик“
- Световно първенство Наероби Кения младша възраст 400 м. – 13 място
- ІІ Международен турнир Мюнхен – 2-ро място
- Балкански игри Истанбул – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
- Балкански игри Питещи Румъния – 3- то място 4х400 м.
- ЕМОФ Унгария – 9-то място 400 м.
Шест от шест възможни републикански титли в индивидуалните дисциплини 200м. и 400м. гладко бягане за 2017г. при девойки младша и девойки старша възраст. Елена завършва 2017г. само с победи във всеки един старт от вътрешните шампионати в България на 200 и 400м. в своята и по-горната възрастови групи.
Треньор: Иванка Тихова
5.ХРИСТИЯН ИВАНОВ КЪНЧЕВ - СКБИ ”БОИЛ” :
- БРОНЗОВ медал от СВЕТОВНО първенство по муай тай в гр. Банкок, Тайланд -18 -25 март 2017, кат. 54 кг., МЪЖЕ;
- СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, ЮСВ, кат.54 кг., стил К1
- СРЕБЪРЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮСВ, стил К1;
- БАЛКАНСКИ ШАМПИОН по кикбокс в гр. Бело поле, Черна гора –22-24 септември 2017, кат.54 кг., ЮСВ, стил К1 ;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов
6.ТЕОДОР ДИМИТРОВ ХРИСТОВ- СКБИ ”БОИЛ” :
- БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКОю първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.67 кг., ЮМВ, стил К1
- ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 54 кг.,ЮМВ, стил К1;
- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 81,600 кг., ЮСВ, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : КРАСИМИР КИРИЛОВ
7.РАДОСЛАВ ТОДОРОВ КОСТОВ- СКБИ ”БОИЛ”:
- БРОНЗОВ медал по кикбокс от ЕВРОПЕЙСКО първенство в гр. Скопие, Македония – 02 – 10 септември 2017, кат.71 кг., ЮСВ, стил” фул контакт”
- ЗЛАТЕН медал по кикбокс от СВЕТОВНА купа в гр. Будапеща, Унгария-19-21 май 2017, кат. 71 кг.,ЮСВ, стил „фул контакт”;
- ШАМПИОН по кикбокс за професионалисти на веригата „МАКСФАЙТ” – к.к Свети влас – 02 август 2017, кат. 71,500 кг., ЮСВ, стил ”К1”;
ТРЕНЬОР : Красимир Кирилов
8. Богомил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"
- Европейски Шампион - ЮСВ кат.-55кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния
- Вице-европейски Шампион - ЮМВ - май 2017, Лион, Франция;
- Балкански Шампион - ЮМВ - кат.-55кг - март 2017, Букурещ, Румъния
9. Деян Колев - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"
- Европейски Шампион - ЮСВ кат.-70кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния;
10. Ростислав Пулев - СК"ИЧИ ГЕКИ ВАРНА"
- Европейски Шампион - момчета 10- 11г. кат.+45кг - Ноември 2017, Букурещ, Румъния;
11. Калина Маринова , СК „ЧЕРНО МОРЕ БРИЗ“ - Ветроходство
- 1-во място ДП клас Лазер 4.7;
- водачка в националната ранглиста;
- национален състезател;
Треньор – Даниел Николов
12. Пьотр Нестеров 14г.- Тенис клуб „Черно море – Елит“
- държавен шампион 1-во място до 14г. сингъл и на двойки
- държавен шампион 1-во място до 16г. сингъл
- Европейско лично първенство 5-то място
- Участник в Световно първенство в Маями / в момента /
- Носител на първи и втори места на международни европейски турнири в Румъния, Украйна, Франция, Чехия, Испания
Треньор Кристиян Илиев.
13. Калина Йорданова – СКХГ“Силвия“
- класирала се на ДП деца до 10 год. в гр.В.Търново
- първо място многобой;
- първо място без уред;
- второ място въженце;
- второ място отборно;
14. Елена Георгиева – СК“Черно море – Атлетик“
- ІІ международен турнир в Мюнхен – 2-ро място на 200 м.
- Балкански игри зима – 1-во място 4х400 м., 2-ро място 400 м.
- Турнир „Младост“ – 1-во място 400 м.
- Балкански игри старша възраст 3-то място 4х400, 3- то място 400 м.
- Световно първенство 13-то място с личен резултат 55.97 на 400 м.и покрит норматив за ЕП 2018 г.
- Европейски младежки олимпийски фестивал – 9 –то място 400 м.
Треньор Иванка Тихова.
15. Калина Николаева - Девойки младша възраст - 13-14 г., състезател на ПСК „Черно море” – Варна
- Сребърен и бронзов медал от престижния международен турнир COMENMEDITERRANEAN CUP
Състезанието се проведе през юни в Малта, като участие взеха национални отбори за 13-14-годишни девойки от плувните сили Франция, Италия, Израел, Турция, Гърция и др. С това свое постижение Калина стана единствената българка успяла да спечели два медала при участие в този турнир;
- 6-кратна шампионка на България на ДЛОП девойки младша 13-14 г. 50 м басейн месец юли във Варна;
- 13 поправки на национални рекорди през 2017 г. – 11 от тях за възраст девойки младша (13-14 г.) и две за по-горнавъзрастова група девойки старша (15-17 г.) в дисциплината 200 м бътерфлай;
- Към момента е носител на 32 национални рекорда в различни възрастови групи;
- В дисциплините 200 м бътерфлай и 400 м съчетано се нарежда на първо място при жените в България за 2017 г.
16. Марлена Явайд, на 17г. – СК“Одесос 2008“
- дебют на Европейско първенство през 2017г във възрастова група до 18г. , проведено на 29.08. - 03.09.2017г в Калдаш де Райна, Португалия.
- Класирала се на финал и заела 25м индивидуално.
- Участие на Световно първенство до 18г, 20 - 23.07.2017г, Прага, Чехия.
12м отборно.
треньори : Невена Димитрова и Цветана Миланова.
17.ЯСЕН БОНЕВ, ПЛУВАНЕ, КПС "АСТЕРИ" роден 2006
- 23 златни медала,
- 10 пъти абсолютен републикански шампион - ДЛОП възраст 10-11 годишни
- 3 национални рекорда
18. Божидар Любомиров Златанов - ГСК Интеркомгруп – Черноморски юнак“
- републикански шампион в многобоя по спортна гимнастика за юноши младша възраст
- носител на 4 златни и 3 сребърни медала
- национален състезател – юноши
19.Стефчо Димитров – СК „Титан“
- 4-то място за кадети до 15 години Косово
20. Николай Георгиев - СК „Титан“
- 5-то място за юноши до 20 години
21. СТАНИСЛАВ СВЕТЛОЗАРОВ СТАНКОВ– ЛЕКА АТЛЕТИКА 17 г. – СК“Супер спорт“
- Държавен шампион зима на 60 пр и лято 400 пр ст.в.
- Държавен шампион на 110 пр за мъже
- 9 място на 110 пр на Европейския отборен шампионат – индивидуално и 7-мо. място с отбора на България за мъже
- 2 - Вицешампионски титли на Б.И. ст.в. зима в Истанбул и лято в РУМЪНИЯ
Спортист-ветеран
1.Красимир Нанев – СК „Джет“Варна
- участва в две дисциплини по Кунг-Фу в стиловете "меки форми с оръжие" където за 3ти път стана световен шампион в категория ветерани и стил "твърди форми с оръжие", където спечели бронзов медал- участвал на шесто обединено световно първенство по бойни изкуства в Марина Ди Карара, Италия;
2.Пламен Дойчев – СК „Атлетик“- ветерани
- 2 златни медала на гладко бягане и дълъг скок – ДП в Пловдив;
- 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Балканско първенство в Ст.Загора;
- 2 златни медала на 200 м. гладко бягане и дълъг скок – Черноморски игри в гр.Варна;
Спортист с увреждания
1.Ваньо Йорданов Биячев – ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна
- А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
- Лява ръка – 1 място
- Дясна ръка – 2 място
- Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
- Лява ръка – 4
- Дясна ръка – 5 място
- С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
- Лява ръка – 4 място
- Дясна ръка – 6 място
2.Мирослав Богданов Николов - ОСКСГ –„ВИХЪР“ – гр. Варна
- А/. Канадска борба – Държавно първенство – гр. Ямбол
- Лява ръка – 3 място
- Дясна ръка – 3 място
- Б/. Канадска борба – Европейско първенство – гр. Катовице – Полша
- Лява ръка – 6 място
- Дясна ръка – 5 място
- С/. Канадска борба – Световно първенство – гр. Будапеща – Унгария
- Лява ръка – 4 място
- Дясна ръка – 6 място
Треньор: Ваньо Биячев
3.Йордан Митев - тенис на маса – СКХУ „Черно море – Никея“
- 21-25.03. Клуж Румъния - 3,
- 25-27.05. Варх Словакия - 1,
- 09-11.06. Охрид Македония - 1,
- 11-13.08. м/ ународен турнир в Кюстендил-1,
- 11-12.11.- 1,
- Държавно пърсенство 2017 г.;
- На турнирите в Бургас, Варна, Ямбол - категорично , първи.
Към новините