СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Деница Георгиева стана №1 на Варна за декември`2018

Състезателката по карате шинкиокушин Деница Георгиева бе определена за спортист №1 на Варна за месец декември`2018. Деница стана европейска шампионка на ката на първенството до 21 години в Будапеща. Нейна лична треньорка е световната шампионка на ката Ваня Илиева. Тя ръководи и новосформирания варненски клуб „Карате файтърс“. За отбор на месеца е определен футболният тим на „Черно море“, възрастова група 19 години. Те са на първо място в класирането в тази възраст у нас след приключването на есенния дял от шампионата. Треньор на тима е Мартин Христов. За №1 на варненското спортно училище за последния месец на миланата година е определен гимнастикът Божидар Златанов от ГСК „Интерком груп Черноморски юнак“. Негов треньор е Сергей Стоянов. Божидар спечели 6 златни и 1 србърен медала от международен турнир в нови Сад. Има и сребърен медал от международния турнир на „ЦСКА“. Победител в онлайн анкетата стана състезателката по плуване на ПСК „Черно море „ Калина Николаева. Тя спечели 7 златни медала на ДП. Личен треньор е Антон Гиляревски.