СПОРТИСТ НА ВАРНА

НOМИНАЦИИ НА СПОРТНИТЕ ЖУРНАЛИСТИ

Кирил Ушанли е №1 на Варна за февруари`2022

Състезателят по спортна стрелба Кирил Ушанли е спортист на Варна за месец февруари-2022 г. Негов треньор е Нина Дякова, СК „Стрелба“-Варна. Той спечели сребърен медал от ДП. Спечели и квота да представя България на Европейското първенство в Норвегия при юношите, през април тази година.

За отбор на месеца е определена двойката Далия Пенкова и Ния Атанасова от СК „Аква спорт“ с треньор Галина Георгиева. Двете спечелиха златен медал на технически дует и златен медал на волен дует от ДП по синхронно плуване. В онлайн анкетата победител стана Матин Атанасов, състезател по ека атлетика от СК „Евър“ с треньор Крум Крумов.

Мартин грабна златен медал от ДП на 1500 м, младежи до 20 години.За №1 на варненското спортно училище е определена Варвара Попова, състезателка по плуване на ПСК „Черно море“. Тя спечели 1 златен, 2 сребърни и 2 бронзови медала от международен турнир „Шарк къп“ в Бургас.